Zakynthos - wycieczki do Grecji

Zakynthos – last minute Grecja

Wycieczki do Grecji w tym sezonie biją rekordy popularności, także wśród polskich turystów. Najpopularniejszymi miejscami, jakie odwiedzamy są greckie wyspy: Rodos, Kreta, Kos, Korfu oraz Zakynthos. To właśnie tą ostatnią wyspę postaram się dziś przybliżyć osobom, które planują wakacje last minute Grecja.

Zakynthos wyspa żółwi

Zakynthos to grecka wyspa położona na morzu Jońskim, na zachód od kontynentalnej części Grecji. Wyspa ta jest trzecią co do wielkości wyspą  archipelagu Wysp Jońskich o powierzchni 405 km2. Swoją nazwę Zakynthos zawdzięcza synowi mitologicznego króla Arkadii Dardanosowi, który tak miał właśnie na imię.

Drugą powszechnie używaną nazwą tej greckiej wyspy jest „Wyspa Żółwi”, którą Zakintos zawdzięcza żółwiom Caretta caretta, które na południowych plaże wyspy obrały jako swoje miejsce lęgowe.

Klimat i pogoda na wyspie Zakynthos

Grecka wyspa Zakynthos leży w zasięgu klimatu subtropikalnego śródziemnomorskiego, dzięki czemu prawie przez cały rok panują tam bardzo przyjemne temperatury sięgające od 13 stopni zimą po 34 stopnie w okresie letnim.

Zakynthos - wycieczki do Grecji
Zakynthos – wycieczki do Grecji

Najlepszym okresem na wycieczki do Grecji w rejon wyspy Zakynthos jest okres od maja do października. Wówczas temperatury wody i powietrza przekraczają 20 stopni Celsjusza. Jeśli jesteście miłośnikami kąpieli słonecznych i plażowania to najlepszym okresem na wybór oferty last minute Grecja na wyspie Zakynthos są miesiące letnie, kiedy temperatury na Zakintos przekraczają 30 stopni Celsjusza, a temperatury wody sięgają 25 stopni.

Dla osób, które nie przepadają za upałami oraz wysoką wilgotnością powietrza, która sięga około 75%, lepszą opcją wakacji na Zakynthos będą miesiące wiosenne oraz jesienne. W tym czasie na wyspie panują bardzo przyzwoite warunki pogodowe, a opady są bardzo rzadki zjawiskiem.

Atrakcje na wyspie Zakynthos

Zatoka Wraku – największa atrakcja Zakynthos

Wyspa Żółwi słynie przede wszystkim z przepięknych widoków, które są bardzo charakterystyczne. Najbardziej znanym w świecie miejscem na Zakynthos jest Zatoka Wraku, która charakteryzuje się piaszczysto-żwirową plażą otoczoną wysokimi na ponad 300 metrów wapiennymi klifami. Na plaży znajduje się wrak statku Panagiotis, od którego plaża wzięła nazwę. Wrak ten to współczesny statek przemytniczy, który ponad 30 lat temu podczas ucieczki przed celnikami osiadł na mieliźnie w pobliżu zatoki. Jak znalazł się na samie plaży do końca nie wiadomo, jednak bez względu na dalszy ciąg tej historii stał się nie lada atrakcją wyspy Zakynthos. Zatokę Wraku można podziwiać zarówno z pokładu łodzi, z której można zejśc na plażę Panagiotis, jak i z punktów widokowych, które dostarczają zapierających dech w piersiach widoków.

Przylądek Skinari i Błękitne Groty

Przylądek Skinari to kolejne miejsce, które warto zobaczyć na greckiej wyspie Zakynthos. Przylądek ten to najbardziej na północ wysunięta część wyspy, która charakteryzuje się podobnie jak Zatoka Wraku klifowym wapiennym wybrzeżem, które sprawia że woda tuż przy brzegu ma piękny lazurowy kolor. Z tego miejsca kursują statki do kolejnej atrakcji Zakynthos, czyli Błękitnych Grot.

Błękitne Groty to jaskinie położone nie opodal przylądka Skinari, do których wnętrza podczas rejsu turystycznego można wpłynąć podziwiając niezwykłe widoki. Dodatkową atrakcją jest możliwość zażycia kąpieli w tym miejscu i podziwiania krystalicznie czystej wody, która w połączeniu ze światłem oraz białymi skałami tworzy niesamowite wrażenie.

Oczywiście atrakcji i niesamowitych widoków na wyspie Zakynthos jest więcej, jednak powyższe trzy miejsca to obowiązkowa pozycje podczas wakacji na tej greckiej wyspie.

Last minute Grecja – wycieczki na Zakynthos

Letnie oferty wakacji last minute na Zakynthos nie należą do najtańszych. Ceny wycieczek do Grecji w ten rejon w okresie letnim rozpoczynają się od 1200 złotych. W tej cenie otrzymujemy 7-dniowy pobyt w dwugwiazdkowym hotelu bez wyżywienia.

Jeśli interesuje nasz wyższy standard hotelu oraz przynajmniej jeden posiłek dziennie w hotelu trzygwiazdkowym to koszt wycieczki na Zakynthos wzrasta do 1500 złotych od osoby.

Zakynthos - last minute Grecja
Zakynthos – last minute Grecja

Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na ofertę last minute Grecja na wyspie żółwi to koszt wakacji wzrośnie o kolejne 300 złotych. Oczywiście w tej cenie nie mamy zapewnionych rejsów do największych atrakcji na wyspie, które kosztują średnio od 50 do 100 złotych od osoby.

Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco na wakacjach na Zakintos możemy wybrać miesiące jesienne oraz maj, kiedy wakacje na tej wyspie w ofercie last minute są tańsze nawet o 400 złotych.

Wycieczki do Grecji z pięknymi widoki? Tylko Zakynthos!

Jeśli jesteście pasjonatami fotografii lub po prostu lubicie podziwiać piękno natury, to wycieczka na Zakynthos powinna być obowiązkową pozycją podczas wakacji last minute Grecja. Wyspa ta to jedna z najpiękniejszych greckich wysp, z którą konkurować pod względem przepięknych widoków mogą najbardziej egzotyczne miejsca na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *