Wycieczki do Bułgarii

Wycieczki do Bułgarii, nie tylko z ofertą last minute

Bułgaria to obecnie jeden z najtańszych europejskich kierunków jaki wybierają Polacy. Kurorty takie w takich regionach jak Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski wracają po kilkudziesięciu latach do łask Polaków, którzy w obliczu niebezpieczeństw związanych z globalnym terroryzmem, coraz częściej zamieniają takie kraje jak Tunezja, Egipt, czy Turcja, właśnie na Bułgarię.

Ile kosztują wakacje last minute Bułgaria?

Jeszcze kilka lat temu Bułgaria była znacznie tańsza, a i standard hoteli oraz dróg w tym kraju pozostawiał wiele do życzenia. Obecnie regiony takie jak Słoneczny Brzeg, czy Złote Piaski posiadają hotele, które oferują najwyższe europejski standard dorównujący tym z Grecji, czy Hiszpanii.

Wycieczki do Bułgarii poza sezonem

Poza sezonem wycieczki do Bułgarii są bardzo tanie. Z wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji można znaleźć oferty, których cena nie przekracza 800 złotych, co w porównaniu z innymi kierunkami wydaje się być atrakcyjną ofertą. Jednak trzeba pamiętać że Bułgaria najlepsze warunki do wypoczynku oferuje w okresie od czerwca do września, kiedy to średnie temperatury powietrza wynoszą od 26 do 32 stopni, a temperatura wody od 19 do 23 stopni. W pozostałych miesiącach w Bułgarii panuje klimat zbliżony do tego, jaki możemy ostatnio obserwować w Polsce.

W sezonie wycieczki do Bułgarii są jednymi z najtańszych jakie można znaleźć w ofercie touroperatorów w Polsce, a ich cena w zależności od miesiąca wakacji oscyluje w kwocie od 900 do 1300 złotych. Oczywiście jeśli wybierzemy wakacje last minute Bułgaria możemy nieco zaoszczędzić i w to miejsce wybrać wycieczki z opcją wyżywienia all inclusive, które w sezonie kosztują około 1400 złotych.

Gdzie spędzać wakacje w Bułgarii?

W przypadku wypoczynku w Bułgarii dużego wyboru nie ma. Najlepsze oferty i standard dla turystów oferują dwa znane w świecie regiony, czyli Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg.

Atrakcje i ceny wycieczek do Bułgarii

Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski to regiony, które nie obfitują jak Grecja, czy Włochy w liczne zabytki, czy atrakcje. Głównymi formami wypoczynku podczas wycieczki do Bułgarii w te regiony są plażowanie na pięknych, piaszczystych, bułgarskich plażach, a także wizyty w Aquaparkach, czy rejsy turystyczne. Dodatkowo do dyspozycji gości oddawane są liczne hotelowe łaźnie tureckie, siłownie, ośrodki SPA, czy też boska do koszyków, siatkówki plażowej oraz możliwość uprawiania sportów wodnych.

Koszt wakacji w Złotych Piaskach

Jeśli chodzi o ceny wycieczek do Bułgarii, to ich koszt w przypadku wyjazdów do Złotych Piasków  w sezonie waha się od 1200 do nawet 3300 złotych. Oczywiście kwotę największą zapłacimy za pobyt w hotelach cztero i pół gwiazdkowych, które swoim gościom zapewniają pobyt w najwyższym standardzie w regionie.

Jeśli zadowala nas niższy standard w postaci hoteli dwu i trzy gwiazdkowych, to z opcją wyżywienia all inclusive w okresie od drugiej połowy czerwca do sierpnia za 7-dniowy pobyt w Złotych Piaskach zapłacimy w graniach 1300-1600 złotych.

Ceny wycieczki do Bułgarii w kurorcie Słoneczny Brzeg

W przypadku wakacji w kurorcie Słoneczny Brzeg w Bułgarii rozpiętość cenowa jest znacznie większa, ponieważ 7-dniowy pobyt w tym miejscu w zależności od standardu hotelu oraz opcji wyżywienia może wynosić od 1000 do nawet 4000 złotych. W przypadku wyboru najdroższej opcji pobyty do dyspozycji mamy pokój w pięciogwiazdkowym hotelu o najwyższym standardzie, którego nie powstydziłyby się najlepsze hotele w Egipcie, czy Grecji.

Średnia cena pobytu w Słonecznym Brzegu z opcją wyżywienia All inclusive to 1200-1600 złotych w zależności od standardu hotelu oraz dodatkowych atrakcji jakie otrzymamy w cenie pobytu.

Promocje na wycieczki do Bułgarii

Bułgaria w obliczu trudnej sytuacji geopolitycznej w wielu krajach stała się bardzo popularnym kierunkiem, który promowany jest przez wielu touroperatorów. Coraz większa konkurencja sprawia, że oferują oni coraz to atrakcyjniejsze promocji, na przykład w postaci darmowego wstępu do Aqua parku dla całej rodziny, darmowego pobytu dzieci do lat 14, czy też bardzo okazyjne ceny, które dotyczą nie tylko ofert last minute Bułgaria.

Czy warto wybrać ofertę last minute Bułgaria?

Wycieczki do Bułgarii to bardzo atrakcyjna oferta, którą warto się zainteresować szukając kierunku letniego wypoczynku. Zachęcająca do pobytu w tym kraju jest nie tylko cena, która w przypadku ofert last minute może wynosić nawet 800 złotych za tygodniowy pobyt, ale również fakt, że klimat w Bułgarii jest bardziej przyjazny plażowiczom niż ten panujący w naszym kraju.

Sprawdź oferty last minute Bułgaria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *