Last minute Grecja

Last minute Grecja hitem sezonu 2016

Gracja w obecnym sezonie wakacyjnym stała się prawdziwym hitem, co potwierdzają statystyki sprzedaży polskich touroperatorów. Wycieczki last minute Grecja u większości z nich cieszyły się największym powodzenie, co widać też w wynikach finansowych takich firm jak Grecos, czy Exim Tours, które wyspecjalizowały się głównie w tym kierunku.

Co wpłynęło na popularność oferty last minute Grecja?

Niestabilna sytuacja geopolityczna

Na sukces Grecji złożyło się kilka elementów, jednym z nich była niestabilna sytuacja geopolityczna w takich krajach jak Tunezja, Egipt, czy obecnie Turcja, które jak pokazują poprzednie lata były chętnie wybierane przez Polaków. Brak większej alternatywy w tym przedziale cenowy sprawił, że turyści, którzy dotychczas wybiera wycieczki do Egiptu, Turcji, czy Tunezji w tym roku wybrali ofertę last minute Grecja.

Atrakcyjne ceny ofert last minute Grecja

Kolejnym czynnikiem, który miał wpływ na wybór wycieczek do Grecji przez Polaków, a nie innych kierunków jest oczywiście cena. Wycieczki do Grecji kosztują średnio od 300 do nawet 800 złotych taniej niż wakacje w takich krajach jak Hiszpania, czy Włochy, co sprawia że greckie wyspy takie jak Korfu, Kreta, czy Rodos były chętniej wybierane niż Ibiza, Majorka, czy Teneryfa.

Wysoki standard

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na wybór oferty last minute Grecja przez turystów z Polskie jest standard hoteli w Grecji, które zazwyczaj są bardzo schludne, posiadają liczne udogodnienia w postaci siłowni, basenów, czy sauny, do których często dostęp otrzymujemy w cenie pobytu. Dodatkowo obsługa w Greckich hotelach jest na naprawdę wysokim poziomie, dzięki czemu spędzając wakacje w tych miejscu mamy pełen komfort, który sprzyja relaksowi.

Zabytki i atrakcje

Ostatnim elementem zachęcającym turystów do odwiedzin Grecji są liczne zabytki, jakie można spotkać zarówno w części kontynentalnej, jak i na greckich wyspach. Jeśli dodamy do tego liczne atrakcje w postaci parków wodnych, możliwości uprawiania sportów wodnych, czy rejsów, to mamy perspektywę na bardzo ciekawy urlop z ofertą last minute Grecja.

Gdzie na wakacje do Grecji?

Środek sezonu urlopowego wpłynął znacząco na ceny wycieczek do Grecji, jednak mimo Grecja wciąż pozostaje jednym z tańszych kierunków, zaraz po Bułgarii i Turcji.

Kreta najtańsza w oferta na wakacje w Grecji

Jeśli chcemy jak najtaniej spędzić wakacje last minute Grecja, to wybór Krety będzie strzałem w dziesiątkę. Obecnie najtańsze oferty wycieczek na Kretę to wydatek rzędu 1100 złotych za 7 dni pobytu w trzygwiazdkowym hotelu. Za opcją all inclusive dopłacić będziemy musieli ok. 300-400 złotych w zależności od standardu hotelu.

Patrząc po cenach innych kierunków to wakacje w Grecji na Krecie to naprawdę bardzo dobra okazja na tanie wczasy last minute.

Sprawdź oferty last minute Grecja – Kreta

Półwysep Chalkidiki, czyli urlop w kontynentalne części Grecji

Kolejnym miejscem w Grecji pod względem cenowym jest obszar półwyspu Chalkidiki, na którym wakacje to wydatek od 1200 do 5000 złotych w zależności od standardu hotelu oraz wyżywienia. Jeśli zdecydujemy się na wakacje w trzygwiazdkowym hotelu z opcją wyżywienia All inclusive na Chalkidiki to musimy liczyć się z wydatkiem około 1700 złotych od osoby.

Sprawdź oferty last minute Grecja – Chalkidiki

Last minute Grecja – hit sezonu 2016

Wycieczki last minute Grecja nie bez powodu stały się hitem tego sezonu. Złożyło się na to wiele czynników od sytuacji geopolityczną poprzez konkurencyjne ceny, aż po atrakcje i zabytki, które sprawiają że nasz urlop nie musi ograniczać się do leżenia na piasku, a będzie to aktywnie spędzony czas na Krecie, w Chalkidiki lub innym miejscu w Grecji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *