tanie wczasy last minute

Gdzie wyjechać na tanie wczasy last minute?

Środek sezonu urlopowego to wbrew pozorom niefortunny czas na wakacyjne wyjazdy. Ceny wycieczek do Hiszpanii, Maroka, czy Chorwacji w tym okresie sięgają szczytu, przekraczając nawet dwukrotnie ceny tych samych wycieczek dostępnych w maju lub grudniu.

Jeśli chcemy znaleźć tanie wczasy last minute musimy w tym przypadku czekać naprawdę do ostatniej chwili przed rozpoczęciem wczasów oraz nastawić się na ograniczony wybór kierunków.

Gdzie wyjechać w środku wakacji?

Jeśli mamy ograniczony budżet, wówczas nasze tanie wczasy last minute na pewno nie będą egzotyczną podróżą, a ograniczą się do najpopularniejszych kierunków, takich jak Bułgaria, Turcja, czy Egipt.

Last minute Turcja

Turcja jest obecnie najtańszym kierunków w ofercie większości touroperatorów i biur podróży. Tak niskie ceny na wycieczki do Turcji to zasługa bardzo niestabilnej sytuacji geopolitycznej w regionie, a także samej Turcji. Nieudany zamach stanu, choć w kurortach był prawnie nie widoczny, wpłynął na komunikaty Ministerstw Spraw Zagranicznych wielu Państw, które zaczęły odradzać wyjazd do Turcji do momentu ustabilizowania się sytuacji w tym kraju.

Równie niestabilnie jest w sąsiedztwie tego kraju, gdzie na terenie Syrii toczy się regularna wojna, a w Iraku i Iranu wciąż dochodzi do zamachów terrorystycznych, podobnie jak w samej Turcji.

Oprócz zagrożenia konfliktem zbrojnym, na ceny wycieczek do Turcji wpływa także fala uchodźców z Syrii, która zalewa ten. Oczywiście podobnie jak w przypadku zamachu stanu nie dotyczy to największych kurortów, jednak podczas wycieczki w mniej znane miejsce w Turcji możemy natknąć się na zorganizowane grupy uchodźców z Syrii koczujących w różnych miejscach.

Jak widać wycieczki last minute Turcja to dość ryzykowane podróże, jednak należy pamiętać że sytuacja ta dotyczy głównie stolicy Turcji Ankary oraz dużych miast, takich jak Stambuł, czy Bursa. W kurortach takich jak Bodrum, Side, czy Antalya jest spokojnie, a o bezpieczeństwo turystów dba nie tylko policja, ale również dodatkowa ochrona hotelu, która gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Jeśli zdecydujemy się na wakacje last minute Turcja możemy znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty poniżej 1000 złotych od osoby za 7-dniowy pobyt w hotelu czterogwiazdkowym i to z opcją wyżywienia all inclusive.

Sprawdź oferty last minute Turcja

Wycieczki last minute Bułgaria

Kolejnym miejscem, które możemy wybrać na tanie wczasy last minute jest Bułgaria. W kraju tym sytuacja geopolityczna jest bardzo stabilna, a na niskie ceny wpływa głównie fakt, że standard hoteli, dróg oraz innych elementów infrastruktury w bułgarskich kurortach wciąż nie stoi jeszcze na najwyższym poziomie.

Oczywiście i w tym kraju znajdują się wyjątki, jakie możemy znaleźć w takich kurortach jak Złote Piaski, czy Słoneczny Brzeg gdzie do dyspozycji turystów oddanych jest wiele hoteli o cztero lub pięciogwiazdkowym standardzie.

Obecnie ceny wakacji w tym kraju rozpoczynają się od 1100 złotych, w przypadku wycieczek ze śniadaniem oraz pobytem w trzygwiazdkowym hotelu. Jeśli cenimy sobie komfort wypoczynku z opcją all inclusive, wówczas nasze tanie wczasy last minute w Bułgarii mogą kosztować blisko 1400 złotych od osoby.

Sprawdź oferty last minute Bułgaria

Wycieczki do Grecji

Ostatnim kierunkiem, który w środku sezonu urlopowego można jeszcze nazwać tanim jest Grecja. Kraj ten stał się hitem obecnego sezonu, a duża popularność wycieczek do Grecji sprawiła że ceny wzrosły w stosunku do poprzednie roku.

Wzrost cen to zasługa głównie niestabilnej sytuacji geopolitycznej i zagrożenie terrorystyczne w takich krajach jak Turcja, Tunezja, czy Egipt, które jeszcze do niedawna cieszyły się największą popularnością turystów z Polski i za granicy.

Aktualnie Grecja mimo zmagań z imigrantami i uchodźcami z Syrii oraz Iraku zapewnia turystom odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz standard wypoczynku.

Wycieczki do Grecji w rozpoczynają się od 1131 złotych, jednak dotyczy to kontynentalnej części tego kraju oraz hoteli o dwugwiazdkowym standardzie.

Jeśli wybieramy wycieczki do Grecji, a w szczególności greckie wyspy, to tanie wczasy last minute będą nasz kosztować co najmniej 1250 złotych w przypadku hotelu dwugwiazdkowego ze śniadaniem lub 1400 złotych jeśli zdecydujemy się na opcję wyżywienia all inclusive.

Pobyt w hotelu o  standardzie trzech gwiazdek z opcją all inclusive na przykład na wyspie Kreta to koszt 1550 złotych od osoby, co w porównaniu z cenami wycieczek do Hiszpanii, czy Maroka i tak jest nie lada okazją.

Sprawdź oferty last minute Grecja

Tanie wczasy last minute

Jeśli interesują nas tanie wczas last minute na przełomie lipca i sierpnia to najlepszym wyborem na obecną chwilą są wycieczki do Grecji lub Bułgarii, które są znacznie bezpieczniejsze od Turcji, czy Egiptu. Optymalnym wyborem w tym okresie, podobnie jak w trakcie całego sezonu wakacyjnego wydają się być tanie wczasy last minute w Grecji, gdzie mamy zapewniony nie tylko wysoki standard w hotelach, ale także wiele atrakcji związanych z bogatą historią, kulturą oraz krajobrazami jakie możemy zobaczyć w Grecji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *