wakacje

Wycieczki last minute poza sezonem wakacyjnym

Wakacje 2016 dobiegły końca, nie znaczy to jednak, że nie możemy wyjechać na wymarzony urlop, który równie dobrze możemy zaplanować we wrześniu lub październiku. Miesiące te mimo, że w Polsce są już typowo jesienne, w krajach takich jak Grecja, Turcja, czy Hiszpania, charakteryzują się wciąż wysokimi temperaturami oraz słoneczną pogodą. Dlatego też warto pomyśleć, czy nie warto wybrać wycieczki last minute właśnie w tym okresie?

Wycieczki last minute we wrześniu i październiku

Wrzesień oraz październik to miesiące coraz chętniej wybierane przez Polaków na wakacyjny odpoczynek. Oczywiście wówczas w grę wchodzą tylko wczasy za granicą naszego kraju, w takich gorących miejscach jak Turcja, Egipt. czy greckie Wyspy. Wszystkie te kierunki poza sezonem wakacyjnym są znacznie tańsze, dzięki czemu za wycieczki last minute podobnie jak przed wakacjami możemy zapłacić poniżej 1000zł za 7dni pobytu

Last minute Grecja jesienią

Najgorętsze oferty last minute Grecja, nie tylko pod względem temperatury, ale również okazyjnej ceny we wrześniu oraz październiku to:

  • wakacje na greckiej wyspie Korfu, gdzie 7 dniowy pobyt w trzy gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem kosztować nas będzie 1199zł od osoby
  • urlop na Lefkadzie, greckiej wyspie na morzu Jońskiej, na której 7 dniowe wakacje kosztować nas będą 1110zł. W cenie otrzymamy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu oddalonym od plaży o 110 metrów bez wyżywienia

Jeśli jednak woli bardziej kompleksowe oferty last minute Grecja wraz z wyżywieniem,  najlepiej opcją all inclusive, to koszt wakacji w październiku wyniesie nas 1310zł w przypadku pobytu na wyspie Kreta w trzygwiazdkowym hotelu lub 1399 złotych, jeśli zdecydujemy się na urlop na Korfu w czterogwiazdkowym hotelu. Oczywiście ceny te dotyczą ofert z drugiej połowy października, kiedy temperatury na greckich wyspach sięgają około 25 stopni Celsjusza.

Więcej ofert last minute Grecja

Atrakcyjne last minute Turcja w październiku i wrześniu

Kolejnym krajem, obok Grecji, który warto odwiedzić w okresie jesienny jest Turcja. Wrzesień w tym kraju jest nadal bardzo upalny, a średnie miesięczne temperatury na tureckich kurortów we w tym miesiącu to 34 stopnie Celsjusza. Również październik w porównaniu do polskiego klimatu powita turystów bardzo sprzyjającą aurą oraz temperaturami, które oscylować mogą w okolicy 25 stopni.

Osoby, które wybiorą ofertę last minute Turcja jesienią mogą liczyć na oferty w granicach 900-1400 złotych, w zależności od standardu hotelu oraz opcji wyżywienia.

Najtańsza oferta na wycieczki do Turcji to 7 dniowy pobyt w Alanya, w trzygwiazdkowym hotelu z opcją wyżywienia all inclusive, którego koszt wynosi 980 złotych. W przypadku czterogwiazdkowego standardu hotelu, analogiczna oferta wyniesie nas około 1380 złotych, a w przypadku pięciu gwiazdek 1490 złotych za osobę.

Więcej ofert last minute Turcja

Wycieczki do Hiszpanii poza sezonem

Ostatnim polecanym kierunkiem wakacyjnych wycieczek, który można odwiedzić w okazyjnej cenie poza sezonem wakacyjnym jest Hiszpania. Oczywiście bierzemy pod uwagę tańsze oferty last minute na wybrzeżu kontynentalnej Hiszpanii, w takich miejscach jak Costa Blanca, czy Costa Del Sol.

Najtańsze oferty last minute Hiszpania w pierwszych tygodniach kalendarzowej jesieni w Polsce można zarezerwować już od 1350 złotych, z pobytem w trzygwiazdkowym hotelu bez wyżywienia.

Jeśli interesuje nas wyższy standard, wówczas koszt wakacji we wrzeniu oraz październiku wyniesie nas około 1650 złotych lub w przypadku opcji wyżywienia all inclusive 1920 złotych.

Wycieczki do Hiszpanii w tym okresie to ciekawy pomysł, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nawet pod koniec października temperatury na wybrzeżu Hiszpanii potrafią sięgać 26 stopni Celsjusza.

Więcej ofert last minute hiszpania

Urlop jesienią się opłaca

Jak pokazują powyższe ceny oferty last minute Grecja, Hiszpania oraz Turcja jesienią są bardzo atrakcyjne pod względem cenowym, a dodatkowym atutem urlopu poza sezonem wakacyjnym jest fakt, że w najpopularniejszych kurortach w tych krajach nie ma już tak dużego tłoku. Kolejnym plusem jest to że możemy zamienić deszczową, zimną aurę i przez tydzień cieszyć się słoneczną aurą i wysokimi temperaturami w gronie rodziny lub przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *