last minute Egipt

Wakacje last minute w październiku

Temperatury za oknem nie zachęcają do wypoczynku w kraju, dlatego warto przejrzeć oferty urlopu za granicą, które w związku z końcem sezonu wakacyjnego z dnia na dzień stają się coraz tańsze. Oczywiście cześć regionów na przykład Bułgaria powoli wypadają z oferty touroperatorów ze względu na niskie temperatury, jednak wciąż jest szeroki wybór kierunków, w których nawet w październiku panują iście letnie temperatury.

Do tego typu kierunków należą przede wszystkim: Egipt, Maroko, czy Turcja, gdzie w październiku temperatura powietrza sięga od 25 do 30 stopni, a temperatura wody oscyluje w granicach 20-23 stopni.

Last minute Egipt w październiku

Egipt to idealne miejsce na wakacje jesienią, a nawet w środku zimy. W miesiącach jesienny średnie temperatury powietrza sięgają 29 stopni, a wody blisko 25. Zimą, kiedy w Polsce panują mrozy, w Egipcie słupki na termometrach sięgają 24 kreski, dzięki czemu nawet w grudniu możemy bez problemów zażywać kąpieli słonecznych.

Jakie oferty last minute Egipt wybrać jesienią?

Bez względu na porę roku wybierając się na wycieczkę do Egiptu warto zakupić wycieczkę z opcją wyżywienia all inclusive i nielimitowanymi napojami.

Najtańsza oferta all inclusive Egipt to pobyt w trzygwiazdkowym hotelu w Sharm El Sheikh za 1465zł za 7dni. Oczywiście hotele w Egipcie mają inne standardy, dlatego nie zawsze hotel trzygwiazdkowy w Egipcie odpowiada hotelowi o tym samym standardzie w Europie.

Najlepiej wybierając ofertę last minute Egipt wybrać hotel co najmniej czterogwiazdkowy, który w najgorszym wypadku będzie podobnie wyposażony, jak trzygwiazdkowy hotel w Grecji. Taka oferta to wydatek około 1700 złotych za 7 dni pobytu w Hurghadzie.

Wybierając miejsce wypoczynku w Egipcie, najlepiej kierować się do najpopularniejszych kurortów, taki jak Hurghada, czy Sharm El Sheikh, które gwarantują odpowiednią jakość obsługi oraz liczne atrakcje, jak wycieczki jednodniowe, polskie animacje, czy dostęp do siłowni hotelowej lub SPA.

Sprawdź aktualne oferty last minute Egipt

Jesienne wycieczki do Maroka

Kolejnym miejscem, które idealnie nadaj się na jesienny urlop jest Maroko. Państwo to podobnie jak Egipt leży na północy Afryki w zbliżonej szerokości geograficznej, dzięki czemu podobnie jak w Egipcie jesienią i zimą panują tam letnie temperatury.

Oferta last minute Maroko jest o blisko 20% droższa niż wycieczki do Egiptu. Główną przyczyną takiej różnicy w cenie jest bardziej stabilna sytuacja gospodarczo-polityczna, która zwłaszcza w ostatnim czasie stała się dużym atutem takich miejsc jak Maroko.

Wycieczki do Maroka można zakupić już od 1899zł za 7 dni pobytu, jednak dotyczy to ofert pobytu w hotelach trzygwiazdkowych z wyżywieniem w postaci śniadań i obiadokolacji. W przypadku kiedy będziemy chcieli wybrać opcję all inclusive z oferty last minute Maroko, wówczas do kwoty  musimy doliczyć co najmniej 300 złotych.

Maroko ze względu na klimat, egzotyczne jedzenie oraz wiele ciekawych miejsce jest bardzo ciekawą propozycją na urlop w październiku.

Sprawdź aktualne wycieczki do Maroka

Okazje last minute na urlop w Turcji

Ostatnim kierunkiem, który warto rozważyć planując urlop w październiku jest Turcja. Kraj ten jesienią, wciąż ma do zaoferowania turystom wysokie temperatury, które w październiku sięgają od 24 do 26 stopni Celsjusza.

Równie atrakcyjnie prezentują się temperatury wody na wybrzeżu Turcji w październiku, które osiągają nawet 23 stopnie. Z pośród prezentowanych kierunków, Turcja jest najtańszym miejsce na wypoczynek.

Wycieczki do tego kraju z opcją all inclusive można zakupić już za 1350 złotych od osoby z noclegiem w hotelu trzygwiazdkowym. Tak niska cena to wynik skomplikowanej sytuacji politycznej w Turcji, która powstała po nieudanym zamachu stanu. Na szczęście w tureckich kurortach nic się nie zmieniło zarówno pod względem stosunku do turystów zza granicy, jak i poziomu bezpieczeństwa, dlatego też wycieczki do Turcji to nie lada gratka.

Oferty o wyższym standardzie również są w bardzo atrakcyjnych cenach i tak za tygodniowy pobyt w czterogwiazdkowym hotelu z opcją wyżywienia all inclusive zapłacimy zaledwie 1400 złotych, a  tydzień w hotelu pięciogwiazdkowym możemy spędzić już za 1667 złotych od osoby. W tej samej cenie nie znajdziemy oferty last minute Maroko, a i wycieczki do Egiptu z pobytem w hotelu o takim samym standardzie są znacznie droższe. Dlatego też jeśli planujemy urlop w październiku najlepsza opcją na wypoczynek w wysoki standardzie w bardzo konkurencyjnej cenie są oferty last minute Turcja.

Sprawdź aktualne wycieczki do Turcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *