Wakacje jesienią

Co warto zobaczyć podczas urlopu jesienią?

Jesień to idealna poru na dalekie podróże w słoneczne zakątki Świata, gdzie możemy odpocząć od aury jaka panuje w tym czasie w Polsce.

Poszukiwanie słońca to nie jedyny argument jaki zachęca do podróżowania we wrześniu, październiku, czy listopadzie, ważnym czynnikiem, który ma również na to wpływ jest cena wycieczek, która jest nawet do 60% mniejsza niż w sezonie wakacyjnym. Oferty last minute dostępne w jesiennych miesiącach często zawierają także dodatkowe gratisy, takie jak pobyt dziecka do 12 roku gratis, tańsze wycieczki fakultatywne, czy dostęp do płatnej części SPA.

Jakie kraje warto odwiedzać jesienią?

Poza sezonem wakacyjnym warto odwiedzić takiej kraje jak Włochy, Hiszpania, czy Turcja, w których wciąż panuje bardzo słoneczna aura, a wycieczki do nich są wiele tańsza.

Włochy jesienią

W przypadku oferty last minute do Włoch, atrakcyjne wydają się być przede wszystkim wycieczki objazdowe, które są nawet o 400-500 złotych tańsze niż te organizowane w sezonie wakacyjnym. Jeśli zdecydujemy się wyjechać w październiku lub listopadzie możemy zaoszczędzić jeszcze więcej, a wciąż możemy liczyć na słoneczną pogodę oraz temperatury sięgające nawet 20 stopni Celsjusza. Warto w tym okresie odwiedzić nie tylko Rzym, czy Wenecję, ale także Toskanię, która jest bardzo urokliwym regionem, którego walory uwydatniają się zwłaszcza jesienią.

Last minute Turcja we wrześniu i październiku

Równie atrakcyjne oferty można znaleźć na wycieczki do Turcji, które są tańsze nawet o 40%. W przypadku jesiennej oferty last minute Turcja najlepiej wybierać hotele cztero i pięciogwiazdkowe z opcją wyżywienia all inslusive, w których pobyt we wrześniu oraz październiku kosztuje od 1200 złotych. Taka oferta w sezonie wakacyjnym potrafi kosztować nawet 500zł drożej, a nawet jesienią wciąż możemy cieszyć się temperaturami sięgającymi 28 stopni Celsjusza oraz słoneczną pogodą.

Pod koniec października kiedy kończy się sezon turystyczny w Turcji oferty all inclusive można zakupić nawet za 1000-1100 złotych, jednak wówczas musimy liczyć się że zmienną aurą oraz już nie tak ciepłą wodą podczas kąpieli morskich.

Odwiedzając Turcję jesienią warto wybrać się do takich regionów jak Kapadocja, które jesienią nabierają jeszcze bardziej bajkowego wyglądu. Krajobrazy Kapadocji widziane z perspektywy lotu balonem jesienią to nie lada gratka dla fotografów.

Hiszpania kontynentalna na koniec roku

Ostatnim regionem, który warto odwiedzić jesienią jest Hiszpania. Chodzi tutaj przede wszystkim o część kontynentalną Hiszpanii, w której sezon wakacyjny kończy się o wiele szybciej niż na wyspach. Oprócz wciąż słonecznych plaż  w Hiszpanii jesienią warto zwiedzić także największe zabytki tego kraju, które poza sezonem są o wiele mniej zatłoczone i bardziej dostępne dla turystów niż latem.

W czasie pobytu w Hiszpanii jesienią warto zobaczyć takie miejsca jak:

  • Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli
  • Akwedukt w Segowii
  • Plac Hiszpański w Sewilli
  • Sagrada Familia w Barcelonie
  • Alhambra w Grenadzie
  • Wielki Meczet w Kordobie

Urlop jesienią

Powyższe przykłady to tylko wybrane kraje, które warto odwiedzić jesienią. Jednak istnieje również wiele innych regionów, które zwłaszcza jesienią nabierają osobliwego uroku. Dodatkowo urlop jesienią po prostu się opłaca, bo możemy zaoszczędzić nawet do 55% ceny wycieczki, która w sezonie byłaby poza naszym zasięgiem finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *