Wycieczki do Egiptu

Gdzie warto wyjechać zimą, czyli zimowe wakacje last minute

Zima wbrew pozorom nie musimy spędzać wolnego czasu pod kocem, a na urlop wybierać się wyłącznie na narciarskie stoki. Zimowa aura za oknem to doskonała okazja na wakacje last minute w gorącym i egzotycznym miejscu, gdzie choć przez chwilę zapomnimy o temperaturach poniżej zera i codziennym skrobaniu szyb w aucie.

Gdzie wybrać się na tanie wakacje last minute zimą?

Zima to okres, w którym wiele popularnych kierunków wakacyjnych podróży jest niedostępna w ofercie touroperatorów, głównie ze względu na niskie temperatury oraz niekorzystne warunki pogodowe panujące w tych krajach. I tak z oferty większości biur podróży zniknęła Grecja, Chorwacja i Bułgaria, a i coraz mniej jest wycieczek do Hiszpanii, na Maltę, czy Cypr.

W takim przypadku najlepiej wybrać kierunki bardziej egzotyczne, które dostępne są w szerokiej gamie w ofercie touroperatorów, takie jak Egipt, czy wracająca do łask Tunezja. Ciekawą opcją na wakacje zimą są również Wyspy Kanaryjskie, gdzie również panują temperatury zbliżone do tych z krajów Północnej Afryki.

Najtańsze oferty last minute Egipt na wakacje zimą

Jeśli chcemy wyjechać do Egiptu w okazyjnej cenie, warto poczekać do stycznia 2017 lub wybrać się do Egiptu na początku grudnia. Jeśli wybierzemy oferty last minute Egipt na przełomie roku, musimy liczyć się z cenami o blisko 30% większymi niż w innym okresie. Spowodowane jest to faktem że duża ilość Polaków lubi spędzać sylwestra w egzotycznej scenerii Egiptu, co przekłada się na ceny w tym okresie.

Najtańsze oferty na początku grudnia i styczna na wycieczki do Egiptu to pobyt w 3-gwiazdkowych hotelach z opcją wyżywienia zawierającą śniadania i obiadokolacje. Za 7-dniowe wakacje w przypadku hoteli o tym standardzie przyjdzie nam zapłacić około 1600-1700 złotych od osoby. Jeśli woli bardziej komfortowe warunki spędzania zimowych wakacji, to już za 1724 złote możemy zarezerwować wakacje w 4-gwiazdkowym hotelu z opcją wyżywienia all inclusive. Pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu w tym samym okresie to wydatek ponad 1980 złotych, oczywiście również z opcją wyżywienia all inclusive. Dotyczy to zarówno pobytu w Hurghadzie, jak i Sharm El Sheikh, które są najczęściej wybierane przez Polaków.

W cenie wycieczki do Egiptu oprócz pełnego wyżywienia otrzymuje także zazwyczaj dostęp do hotelowej plaży, sauny, siłowni, animacji dla dzieci i dorosłych, a także w niektórych przypadkach hotelowego aquaparku.

Tunezja, tańsza alternatywa dla Egiptu

Tańszą alternatywą od Egiptu dla osób planujących egzotyczne wakacje zimą, jest Tunezja. Kraj ten po problemach związanych z terroryzmem wraca do oferty większości touroperatorów. Oferty wycieczek do Tunezji rozpoczynają się od 1500 złotych w przypadku czterogwiazdkowych hoteli z wyżywieniem zawierającym śniadania i obiadokolacje. Jeśli wolimy wyżywienie all inclusive zawierające również napoje, lokalne alkohole oraz lody, wówczas musimy dopłacić około 150 złotych.

Jak widać Tunezja to ciekawa alternatywa, która możemy zastąpić wycieczki do Egiptu oszczędzając nawet 400 złotych od osoby.

Wyspy Kanaryjskie w ofercie last minute Zima 2016/2017

Ostatnim kierunkiem, który warto wybrać na wakacje zimą, głównie ze względu an aurę oraz konkurencyjne ceny są Wyspy Kanaryjskie.

Pierwsze oferty last minute Zima 2016/2017 rozpoczynają się już od 1160 złotych, jednak dotyczą wycieczek z wylotem z Berlina oraz pobytem w 3-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem.

Wyżywienie all inclusive, w tym przypadku to wydatek co najmniej 1500 złotych w przypadku hoteli 3-gwiadkowych oraz 1800 złotych w przypadku pobytu w hotelu o standardzie czterogwiazdkowym. Cenowo Wyspy Kanaryjskie plasują się podobnie jak wycieczki do Egiptu, jednak hotele w tym zapewniają większy komfort oraz jakość wypoczynku.

Wakacje zima 2016/2017

Decydując się na wakacje zimą 2016/2017 najlepiej wybrać ofertę Wysp Kanaryjskich, gdzie już za 1500 złotych możemy wypoczywać z opcją wyżywienia all inclusive. Jeśli na zimowe wakacje mamy zarezerwowane mniejsze środki, wówczas ciekawą opcją na wypoczynek jest Tunezja, gdzie wycieczki zakupimy już od 1200 złotych od osoby, co jest nie lada okazją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *