last minute

Co to jest last minute?

Co to są wycieczki last minute?

Szukając oferty na wakacyjny urlop za granicą i w Polsce coraz częściej można natknąć się na określenie „wycieczki last minute„.

Pojęcie to przetłumaczone z angielskiego na polski dosłownie znaczy „wycieczki na ostatnią chwilę”. Oznacza to że są to oferty wycieczek, które odbędą się w najbliższych dniach.

Last minute u touroperatorów

U touroperatorów mianem „wczasów last minute” określane są zazwyczaj oferty, które odbywać się będą w najbliższych dwóch tygodniach. Oczywiście im bliżej końca oferty last minute, tym cena wycieczki bardziej atrakcyjna.

Zamawiając wakacje typu last minute na parę dni przed wygaśnięciem oferty możemy kupić wycieczki do Grecji, czy Egiptu nawet 70% taniej i to z opcją wyżywienia All inclusive. Jak widać wakacje na ostatnią chwilę to nie lada okazja, jednak wycieczki last minute mają także wady, o których w szale wakacyjnych przygotowań często zapominamy.

Minusy wakacji last minute

Największym minusem wakacji last minute jest ograniczona liczba miejsc, która obliguje nas automatycznie do podróżowania w mniejszym gronie. Zakup wycieczki last minute dla grona 6-10 osób często jest zadaniem nie do wykonania.

Kolejnym minusem jakie niosą ze sobą wczasy last minute, jest możliwość wygaśnięcia oferty i braku innych dostępnych ofert dla wybranego przez nas kierunku. Może wtedy się okazać, że zamiast last minute Grecja, będzie zmuszeni wybrać oferty wakacji w Turcji lub Hiszpanii.

Ostatnią wadą ofert last minute jest fakt, że na załatwienie formalności, typu ubezpieczenie zdrowotne, paszport lub innego typu dokumenty mamy zaledwie kilka dni, co zwłaszcza w przypadku egzotycznych wycieczek typu last minute może okazać się karkołomnym zadaniem.

Zalety wycieczki last minute

Oczywiście oprócz wad oferty last minute niosą ze sobą także wiele pozytywów. Jednym z nich jest cena, która jest nawet o 70% niższa od ceny tej samej wycieczki w ofercie first minute.

Kolejnym ważnym plusem wakacji na ostatnią chwilę są liczne bonusy, które często oferowane są w ramach tych wyjazdów. I tak wybierając ofertę last minute możemy zyskać darmowe ubezpieczenie, zniżkę na kolejne wakacje w tym samym biurze podróży, czy wycieczki fakultatywne, na które będzie mogli się wybrać podczas naszych wakacji.

Wycieczki last minute to specyficzna oferta, która idealnie nadaje się dla singli i par, którzy mogą bez żadnych problemów wybrać się na spontaniczne wakacje na ostatnią chwilę. Jednak również rodziny z dziećmi, przy odpowiedniej organizacji i przygotowaniu, mogą skorzystać z rodzinnej oferty last minute, która pozwoli zaoszczędzić nawet tysiąc złotych, który możemy przeznaczyć na atrakcje podczas wczasów last minute w Bułgarii, Turcji, Grecji, czy Egipcie.