last minute

Kiedy rezerwować oferty last minute?

Oferty last minute dostępne są przez cały rok, jednak są okresy w których okazje na tanie wakacje są większe, a ceny wycieczek spadają nawet o kilkaset złotych.

Najtańsze wycieczki last minute

Najlepszym czasem na rezerwacje wycieczek last minute jest okres po długim majowym weekendzie, który trwa do pierwszych tygodni czerwca oraz okres tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Te dwa terminy to najgorszy okres dla touroperatorów i hotelarzy z kurortów turystycznych, z powodu małego zainteresowania wyjazdami zagranicznymi.

Dlatego też ceny ofert last minute w maju, na początku czerwca oraz w grudniu możemy kupić o wiele taniej niż w wakacje, czy długi majowy weekend. Zniżki w tym okresie wynoszą nawet do 70%, dzięki czemu wycieczki do Grecji, Turcji, czy Włoch możemy kupić za 500-700 złotych i to często z opcją wyżywienia all inclusive.

Dodatkowo poza sezonem możemy liczyć także na liczne dodatkowe bonusy, w postaci darmowych wycieczek fakultatywnych, czy też wstępów do aquaparków.

Okazje last minute

Atrakcyjne wycieczki last minute można zakupić także w innych terminach, jednak wówczas możemy liczyć na maksymalnie 40% rabatu i to jeszcze naliczanego od wyższej kwoty bazowej.

Jeśli chcemy zarezerwować naprawdę atrakcyjne wycieczki last minute w sezonie wakacyjnym na takie popularne kierunki jak Grecja, Turcja, czy Hiszpania musimy czekać naprawdę do ostatniej chwili i dokonywać zakupu na dzień przed planowaną datą wylotu.

Bez względu na termin planowanych wakacji należy pamiętać, żeby sprawdzać oferty wszystkich największych touroperatorów, co pozwoli na wychwycić najlepsze okazje na wakacje last minute.